اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

سفر بر مدار مهتاب (گفتگو با كبرا سيل سه پور) سفر بر مدار مهتاب (گفتگو با كبرا سيل سه پور)


۱ جلد كتاب
۸,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : هدايت الله بهبودي ، مرتضي سرهنگي
انتشارات : سوره مهر
[ بازديد : ۵۱۱۴ بار ]

معرفی کتاب: سفر بر مدار مهتاب از سري كتاب‌هاي بانوي ماه است. در اين كتاب گفت‌وگو با كبرا سيل سه‌پور همسر شهيد علي اندرزگو انجام گرفته است.
كتاب‌هاي بانوي ماه، شرح مصاحبه‌هايي است كه دو هفته‌نامه كمان با همسران شهيد انجام مي‌داده است. دو هفته‌نامه كمان در سال 1375 با گرايش ادب و هنر پايداري تأسيس شد.
شهيد علي‌ اندرزگو در سال 1318 در تهران متولد مي‌شود. دوران ابتدايي‌اش را در مدرسه فرخي تهران مي‌گذراند و در سن 12 سالگي در يك نجاري مشغول به كار مي‌شود و هم‌زمان تحصيلات طلبگي‌اش را شروع مي‌كند. او روزها كار مي‌كند و شب‌ها درس مي‌خواند.
او در 16 سالگي به گروه فداييان اسلام مي‌پيوندد و در ايام درگيري قيام پانزده خرداد به همراه چندتن ديگر دستگير و زنداني مي‌شود او پس از مدتي آزاد مي‌شود. و به شهرهاي قم و عراق پناه مي‌برد. در سال 1349 درس را از سر مي‌گيرد و در همان سال ازدواج مي‌كند.
در سال 51 به قم مي‌رود و از آنجا به مشهد و زاهدان، زابل، افغانستان فرار مي‌كند. مأموران ساواك در پي شناسايي او برمي‌آيند و دائم در پي تعقيب او هستند. او در مشهد تحصيل علوم ديني را ادامه مي‌دهد و از مشهد به عربستان و از آنجا به عراق و نجف مي‌رود و سپس به سوريه و لبنان. در لبنان آموزش كامل نظامي را مي‌بيند و مخفيانه به ايران برمي‌گردد.
سرانجام در رمضان 1357 مأمورين ساواك او را شناسايي مي‌كنند و به شهادت مي‌رسانند. شهيد علي اندرزگو از مبارزان نامدار انقلاب اسلامي است كه سال‌ها رنج دوري و فرار و زندان را كشيده است تا انقلاب اسلامي پيروز شود.
خانم سيل سه‌پور در اين كتاب گزيده‌اي از ماجراهاي 8 سال زندگي مشتركش را با شهيد اندرزگو مي‌گويد.
گزيده متن
حدود پانزده نفر توي خانه بودند و عده‌اي هم بيرون. اينان مرا وسط اتاق نشانده بودند و خودشان هم دور تا دور اتاق‌ها يا نشسته بودند يا قدم مي‌زدند. اصلاً اجازه نمي‌دادند از اين اتاق به آن اتاق بروم.
حتي وقتي مي‌خواستم بچه‌ها را به دستشويي ببرم، مي‌آمدند و جلوي در توالت مي‌ايستادند. شب آخر از آن‌ها خواستم كه بروم توي اتاق بچه‌ها و كنارشان بخوابم. بچه‌ها در اين چند روز خيلي كلافه شده بودند.

امتياز :