اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

پدر چرا توی خانه مانده است پدر چرا توی خانه مانده است


۱ جلد كتاب
۳۵,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : نادر ابراهیمی
انتشارات : سوره مهر
[ بازديد : ۲۰۸۲ بار ]

نخستین شماره مجموعه �قصه‌های انقلاب برای بچه‌ها و نوجوان‌ها� که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است، �پدر چرا توی خانه مانده است؟� نام دارد.
این اثر به قلم زنده‌یاد نادر ابراهیمی در 29 صفحه مصور نوشته شده و کبری ابراهیمی تصویرگری آن را برعهده گرفته است. در نخستین صفحه این کتاب، مطلبی با عنوان �عریضه نویسنده� ارائه شده است که در آن آمده است: �ماجراهای انقلاب را ـ که کلّ آنها حدود بیست تا می‌شود و در تمام‌شان، بچه‌ها نقش اساسی داشته‌اند ـ در اوج انقلاب مقدس ما، بچه‌های نقاط مختلف ایران برای من فرستادند یا به من سپردند، با واسطه آشنایانی که داشتم یا در طول سفرهایی که به سراسر ایران می‌کردم.
در اوج انقلاب امکان حروف‌چینی این قصه‌ها وجود نداشت. شش عنوان آنها را مرتب کردم، از حالت گزارش ساده به شکل قصه درآوردم و با دست و خودنویس نوشتم و چاپ کردم. این طور قصه‌ها را در آن روزگار، �جلد سفید� می‌نامیدند؛ زیرا هیچ کس وقتی برای درست کردن و به چاپ رساندن یک جلد زیبا نداشت.�
داستان این کتاب درباره پسری است که در کوچه‌ای به اسم �مجاهدان� زندگی می‌کند. اغلب مردان این کوچه توسط مأموران ساواک دستگیر می‌شوند و فرزندان آنان که هم‌بازی پسرک داستان هستند، دیگر به او روی خوش نشان نمی‌دهند؛ چرا که پدر وی تنها مردی از مردان کوچه مجاهدان است که توسط مأموران دستگیر نشده است.
پسرک در اثر کنار گذاشته شدن توسط دوستانش و حرف‌هایی که به واسطه دستگیر نشدن پدرش می‌شنود، غم و درد عظیمی می‌کشد. مرگ بر خائن و حرف‌هایی از این دست، بر درب خانه آنها نقش می‌بندد و سرانجام در یکی از روزها، مأموران ساواک به درب خانه تنها مرد باقی‌مانده کوچه می‌آیند و او را می‌برند و همین موضوع سبب شادی درونی پسرک شده و متوجه می‌شود که پدرش نه تنها خائن نیست، بلکه انسان بزرگی است.
�پدر چرا توی خانه مانده است؟� در 2500 نسخه و به بهای 3500 تومان منتشر شده است

امتياز :