اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

همت (زندگی نامه داستانی) همت (زندگی نامه داستانی)


۱ جلد كتاب
۴۰۰,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : محمد عزیزی
انتشارات : نشر روزگار
[ بازديد : ۳۲۷۶ بار ]

نخستین زندگینامه داستانی شهید محمدابراهیم همت در قالب کتاب «همت» به تازگی از سوی انتشارات روزگار منتشر شد. این کتاب را محمد عزیزی نوشته است.

«همت» نوشته محمد عزیزی، نخستین زندگینامه داستانی شهید محمد ابراهیم همت است. این کتاب سه کتاب، دیگر به نام‌های «به سوی صبح»، «اندوه سرد» و «دشت‌های سوخته» را در بر می‌گیرد.

«به سوی صبح» به مرور دوران کودکی تا انقلاب اسلامی می‌پردازد. «اندوه سرد» شرح نحوه حضور در سپاه پاسداران، فعالیت در پاوه و روز‌های نخست ازدواج همت با همسرش است و «دشت‌های سوخته» مبارزات و زندگی خانوادگی شهید همت را توامان تصویر می‌کند.

در بخشی از مقدمه کتاب «همت» می‌خوانیم: «این کتاب را نه برای آنان که شهید همت را بهتر از من می‌شناسند و با او زیسته‌اند، بلکه برای کسانی نوشته‌ام که از او فقط نامی شنیده‌اند و یا حد اکثر هر روز از اتوبان او رد می‌شوند بدون آن‌که بدانند به راستی این مرد که بوده است؟»

نگارنده برای نوشتن «همت» 15 سال زمان گذاشته است و در این مدت تمامی اسناد، کتاب‌ها، فیلم‌ها و نوار‌های صوتی که درباره زندگی شهید ابراهیم همت منتشر شده را مورد مطالعه قرار داده و علاوه بر استفاده از گفته‌های خود شهید، از نوشته‌ها، خاطرات، گفته‌ها و روایت‌های خانواده نزدیک و دور شهید همت و نیز هم‌رزمان وی نیز بهره برده است.

در صفحه 276 کتاب در ادامه شرح مبارزه‌های شهید همت برای به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی می‌خوانیم: «... همه از ابتکار عمل و نقشه‌‌ی ابراهیم استقبال کردند و پس از تقسیم مسوولیت‌ها، هر کدام دنبال ماموریت خود رفتند. سحر، در زیر وزش هوای خنک بهمن ماه سال 1357، هم‌زمان صد‌ها جوان از صد‌ها نقطه‌ی شهرضا با فریاد الله اکبر ابراهیم همت، الله اکبر سر دادند. گلوله‌های پارچه‌ای آتشین را به سوی نظامی‌های رژیم پرتاب کردند. این هیاهوی دسته‌جمعی و گلوله‌های آتشین خواب سحرگاهی نظامی‌ها و بسیاری از مردم شهر را بر هم زد و همه وحشت‌زده شدند...»

«همت» را انتشارات روزگار با همکاری انتشارات پلاک هشت اول بهمن 1392 با شمارگان سه‌هزار و 300 نسخه، در یکهزار و 152 صفحه، قطع رقعی و به بهای 400‌هزار ریال منتشر کرده است

امتياز :