اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

به روایت اول شخص مفرد (دوره چهار جلدی) به روایت اول شخص مفرد (دوره چهار جلدی)


۱ جلد كتاب
۱۴۸,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : بهزاد دانشگر
انتشارات : نشر آرما
[ بازديد : ۴۳۲۱ بار ]

حقیقتش را بخواهید نگارنده در ابتدا بنا نداشت چنین کتابی درباره انقلاب بنویسد.
این کتاب در واقع فیش‌هایی است برای پاسخ به چند سوال. چند سوال که همه‌ این سال‌های جوانی نگارنده با او همراه بوده است و این سال‌های اخیر از مهمترین دغدغه‌های ذهنی‌اش بوده‌اند.
مثلا اینکه مردم برای کدام هدف انقلاب کرده‌اند؟ ارزان شدن کالاهای اساسی؟... آزادی؟... دین؟... مگر دین نداشتند؟ مگر آن گونه که گفته می‌شود در رفاه و آسایش نبوده‌اند؟ اساسا رهبر انقلاب چه دورنمایی از حکومت آینده برای مردمش تصویر کرده بوده است؟ حرف‌هایش درباره حکومت پهلوی چه بوده است؟ یا اینکه انقلاب سال 57 از کجا شروع شد، چه روند و حوادثی را طی می‌کرد تا به 22 بهمن رسید؟
طی این سال‌ها کتاب‌ها و خاطرات زیادی خواندم تا جواب‌هایی برای این سوال پیدا کنم. علاقه‌ای به خواندن و دانستن تحلیل‌های دیگران درباره حوادث و چرایی انقلاب نداشتم؛ پس سعی کردم مستقیما به خاطرات شخصیت‌های حوادث مراجعه کنم و حوادث را از دید راویانی که به متن حادثه نزدیک‌تر بودند، بشنوم. سعی کردم با این ترفند از تحلیل و توضیح‌های مستقیم دوری کرده و فقط حوادث را ببینم.
بخش‌های جذاب و جالب این خاطرات که نکته جدید و تازه‌ای داشت را برای خودم جدا کرده بودم و بعضا تکه‌هایی از این نکته‌ها و خاطرات را اینجا و آنجا برای دوستان و علاقه‌مندان تعریف می‌کردم. بنا به تشویق و توصیه برخی از این دوستان بنا شد این خاطرات با تنظیمی مجدد منتشر شده و در دسترس عموم قرار گیرد."
نو?سنده ادامه داده است:
"بنابراین همه کلمات و سطرهای کتاب به خاطرات و نشریات آن روزها تعلق داشته و نگارنده چیزی از خود در این کتاب ندارد. در این جستجو تا جایی که در توانم بود، سعی کردم خاطرات افراد از یک سمت و سو و جهت‌گیری مشخص نبوده و خاطرات افراد متفاوت با دیدگاه‌های متفاوت را جمع‌آوری کنم. بخصوص کسانی که در اوضاع پس از انقلاب کمتر مشاغل و مناسب سیاسی دارند. البته بدیهی است که این جمع آوری و خوانش خاطرات جامع و کامل نبوده و در حد بضاعت نه یک محقق و پژوهشگر که بیشتر یک خواننده حرفه‌ای است.
و دیگر آن که منابع این خواندن‌ها و خاطرات کتاب‌هایی است که به چاپ رسیده‌اند و تقریبا در بین مخاطب کتابخوان جایگاه مناسبی داشته‌اند یا نشریات سال 1356 و 1357 هستند."
هر یک از جلدهای کتاب با آیه‌ای از قرآن شروع می‌شود که عنوان "و چنین گفت خدا" را دارد. سپس تکه‌ای از خاطره‌ها و بیانیه‌ها و مصاحبه‌های افراد مختلف آمده است.
محسن رفیق دوست، مریم حدیدچی، علی اکبر ناطق نوری، مومنی، عزت شاهی، محسن دعاگو، احمد احمد، آرش، محمدیوسف باروتی، آیت الله مطهری، محمود گلابدره‌ای افرادی هستند که خاطه‌هایشان در میان اتفاق‌های انقلاب آمده است.
کتاب نقل قول‌هایی دیگری هم دارد که تاریخ راوی آنها است و این نقل قول‌ها که به نظر تکه‌هایی از اخبار روزنامه‌های آن روز هستند، میان خاطره‌ها آمده‌اند تا روایت یک دستی بسازند و کتاب را خواندنی‌تر کنند. سخنان امام هم در روزهای مختلف انقلاب چاشنی دیگر کتاب است که خط و ربط اتفاق‌های انقلاب را نشان می‌دهد.
در پایان کتاب معرفی مختصری از زندگی نامه‌ راویانی که قابل دسترسی بوده‌اند آمده است که می‌تواند برای شناخت یبشتر خواننده از ابعاد مختلف فکر و زندگی راوی مفید باشد.

امتياز :