اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

نیمه پنهان 48: راز قطعنامه: چرایی و چگونگی پایان جنگ تحمیلی نیمه پنهان 48: راز قطعنامه: چرایی و چگونگی پایان جنگ تحمیلی


۱ جلد كتاب
۱۲۵,۰۰۰ ريال
۱۱۰,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : کامران غضنفری
انتشارات : کیهان
[ بازديد : ۵۷۳۴ بار ]

معرفي:
کتاب �راز قطعنامه� جلد 48 از مجموعه نیمه پنهان یکی از چالش برانگیزترین کتاب‌هایی است که از سوی دفتر پژوهش‌های مؤسسه کیهان به تاریخ‌پژوهان و عموم علاقه‌مندان هدیه می‌شود. زیرا چاپ پاورقی آن در روزنامه کیهان از یک سو با اعتراض برخی از مدیران دخیل در پذیرش قطعنامه و از سویی دیگر با استقبال و حمایت گسترده مردم همراه بود. بدین سبب مؤلف کتاب پس از جمع‌بندی بازتاب افکار عمومی اقدام به جمع‌آوری اسناد متقن تاریخی بیشتری کرد تا کتاب حاضر علاوه بر مطالب چاپ شده در روزنامه، حاوی پاسخ‌هایی به برخی شبهات باشد.
اگر بپذیریم که هر جنگی آغاز و فرجامی دارد تنها پرسشی که باقی می‌ماند این است که در فاصله تصویب قعطنامه 598 در تیرماه 1366 در �سازمان ملل متحد� تا پذیرش آن توسط حضرت امام(ره)، که از آن به �جام زهر� یاد کردند چه کسانی نوشیدند تا برتری نظامی بر عراق در سال 1366 را وارونه و ضعیف جلوه دهند؟!
در پشت پرده چه اقداماتی رقم خورد که حضرت امام(ره) که با خطابه‌های عاشورایی خود مردم و رزمندگان را به دفاع و جهاد تا رفع فتنه دعوت می‌نمود، به ناگهان �جام زهر� می‌نوشد؟!
آیا به واقع آن همه عزم و توانی که رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس، با وجود تحریم‌ها و با کمترین امکانات از خود نشان داده بودند، به یکباره فروکش کرد و مدیران و کارگزاران سیاسی- اقتصادی و نظامی کشور را به این نتیجه رسانده بود که همانند جنگ تحمیلی، صلح تحمیلی را باید پذیرفت؟! یا اینکه دست‌هایی در کار بود تا...
نویسنده کتاب حاضر تلاش دارد تا پاسخ این سؤالات را از رهگذر رجوع به مستندات و واقعیت‌های آشکار و پنهان به دست آورده و با گردآوری اظهارنظرها و عملکرد افرادی که در آن دوران از حیات سیاسی- اجتماعی برخوردار بودند، خواننده را به کشف حقایق تاریخی رهنمون سازد.

امتياز :