اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

نیمه پنهان 45: تاریخ اندیشه سیاسی معاصر - جلد اول: ارتش سری روشنفکران نیمه پنهان 45: تاریخ اندیشه سیاسی معاصر - جلد اول: ارتش سری روشنفکران


۱ جلد كتاب
۱۳۲,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : پیام فضلی نژاد
انتشارات : کیهان
[ بازديد : ۴۶۴۰ بار ]

معرفي:
نویسنده کتابش را به �شهدای ترورهای آکادمیک� (شهیدان علی‌محمدی، شهریاری، رضایی‌نژاد و احمدی روشن) تقدیم کرده است.
این کتاب، جلد 45 از سری کتاب‌های مشهور �نیمه پنهان� است که زیر نظر حاج �حسن شایانفر� از 15 سال گذشته به چاپ می‌رسد و پاورقی آن از دی 1390 تا فروردین 1391 در روزنامه کیهان به چاپ رسید.�
فضلی نژاد در کتاب �ارتش سری روشنفکران� بیشتر به روایت تاریخ اندیشه سیاسی در ایران معاصر و �نسبت علوم انسانی و مترجمان سکولار با براندازی نرم� می‌پردازد و در ضمن یک روایت تاریخی، مفاهیمی مانند �فروپاشی ایدئولوژیک� و �جاسوسی آکادمیک� را شرح می‌دهد. جدیدترین اسناد جاسوسی فیلسوفان یهودی مانند سِرآیزایا برلین، سِرهانا آرنت، سِرکارل پوپر، لشک کولاکوفسکی، هربرت مارکوزه یا متفکرانی مانند برتراند راسل، جان دیویی و ریچارد رورتی برای سرویس‌های جاسوسی غرب در این کتاب ارائه شده است. مترجمان سکولار از عزت‌الله فولادوند تا محسن ثلاثی یا ناشران وابسته مانند همایون صنعتی‌زاده و احسان یارشاطر از دیگر سوژه‌های نویسنده هستند؛ و پیوندهای این فیلسوفان یهودی و مترجمان سکولار با چهره‌های �روشنفکری دینی� مانند �عبدالکریم سروش� و �سیدمحمد خاتمی� و �مصطفی ملکیان� شرح داده شده است.
چنانکه نویسنده در مقدمه خود توضیح داده، �ارتش سری روشنفکران� براساس یک �متدولوژی تاریخ‌نگاری� تازه در زمینه �تاریخ سری� و پیوند آن با �تاریخ اندیشه‌ها� نوشته شده و روایت ناگفته‌هایی از تاریخ سیاسی معاصر ایران و نیمه پنهان کارگزاران �فتنه سبز� و علوم انسانی سکولار است. این کتاب ضمن بازخوانی سیاست‌های سرمایه‌داری در دولت‌های سازندگی و اصلاحات، به نیمه پنهان زندگی و حرفه عوامل سرویس‌های جاسوسی غرب در حوزه علوم انسانی، مطبوعات، ترجمه، نشر و کتاب و ... می‌پردازد و کوشیده است تا به این موضوع از زاویه بحث‌هایی که رهبر معظم انقلاب پس از �فتنه پس از انتخابات ریاست‌جمهوری در سال 1388� در حوزه �علوم انسانی غربی� ارائه دادند، وارد شود.
کتاب �ارتش سری روشنفکران� شامل 4 فصل با عناوین �درآمد: جاسوسان در تهران�، �فصل اول: علوم انسانی؛ الهیات جنگ نرم�، �فصل دوم: فیلسوفان یهودی و مترجمان سکولار�، �فصل سوم:سکولاریسم مقدس آمریکایی� و �فصل چهارم: سیاستمداران عملگرا و دولت سرمایه‌داری� است. پس از فصل چهارم، رساله‌ای 55 صفحه‌ای با نام �امام جنگ عقیده� چاپ شده که روایت‌گر تحلیل امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون �غرب‌شناسی�، �علم غربی�، �علوم انسانی�، �دانشگاه�، �معنای روشنفکری� و... است. کتاب �ارتش سری روشنفکران� در بخش �به روایت تصویر� شامل بیش از 100 سند، تصویر و کلیشه مطبوعاتی است و برای اولین‌بار در آن نامه‌های دست‌نویس از �احمد اشرف� (تحلیلگر CIA) خطاب به �عباس عبدی� و نامه �علیرضا نوری‌زاده� (جاسوس MI6) خطاب به �محمدعلی ابطحی� به همراه دست‌خط‌ها و اسنادی مانند مکاتبات حاج �حسین شریعتمداری� با پرفسور �حامد الگار� (استاد دانشگاه برکلی) به چاپ رسیده است. بخش �به روایت تصویر کتاب� شامل 50 صفحه است که ذیل هر عکس و سند و دست‌خط، توضیحات و شناسه‌های آن آمده و خوانند از هر عکس به صفحه مربوط به بحث در متن کتاب ارجاع می‌شود.

امتياز :