اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

اسارت در هور اسارت در هور


۱ جلد كتاب
۶۲,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : مرتضي قاضي
انتشارات : روايت فتح
[ بازديد : ۴۸۸۱ بار ]

کتاب "اسارت در هور" درباره ماجرای اسارت 5 نفر از خلبانان هوانيروز در جنگ تحمیلی و براساس خاطرات 2 نفر از آن ها، به قلم مرتضي قاضي و توسط انتشارات روايت فتح منتشر مي‌شود.

مرتضی قاضي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) اظهار داشت: كتاب "اسارت در هور" در�مجموعه "روايت نزديك" (برشي كوتاه از يك حادثه و روايت آن توسط راوي) قرار دارد.

وي درباره حادثه مورد نطر این کتاب خاطرنشان كرد: هليكوپتر ایرانی�در منطقه هور سقوط كرده و خلبانان آن توسط نيروهاي عراقي و به مدت�3 روز در جاده خندق اسير مي‌شوند.�

قاضي افزود: خلبانان تصور مي‌كردند اعدام خواهند شد. اما نيروهاي ايراني به فرماندهي مرتضي قرباني به جاده نزديك شده و بعد از حوادثي، اسرا آزاد می شوند.

نويسنده كتاب "اسارت در هور" درباره روايان این اثر گفت: حميد صفايي و جهانگير دليري فر،�2 نفر از خلبانان اسير در هور بودند كه از تلفيق خاطرات آن‌ها اين�کتاب شكل گرفت.

قاضي تصريح كرد: سال‌ها پيش در برنامه تلویزیونی روايت فتح مستندي با موضوع خاطرات اسارت�5 خلبان هوانيروز پخش شد. اين خاطرات به صورت مكتوب در آمد و�در كتاب "اسارت در هور" مورد استفاده قرار گرفت.

وي در پايان از نگارش داستاني درباره شهيد اسدالله قاضي خبرداد و گفت: اطلاعات اين داستان مستند از دفترچه خاطرات شهيد و گفت‌وگو با خانواده و همرزمانش گردآوري شده اند. اسدالله قاضي در عمليات كربلاي 5 به شهادت رسيده است.

امتياز :