اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

پرواز روی خاک؛ خاطرات خلبان منوچهرشیرآقایی پرواز روی خاک؛ خاطرات خلبان منوچهرشیرآقایی


۱ جلد كتاب
۱۲۹,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : سید قاسم یاحسینی
انتشارات : سوره مهر
[ بازديد : ۵۹۸۶ بار ]

معرفی کتاب: کتاب «پرواز روی خاک» شرحی از خاطرات یکی از خلبانان دوران دفاع مقدس به نام «منوچهر شیرآقایی» است. سوره مهر در سال 1391 اولین چاپ این کتاب را در 2500 نسخه منتشر کرده-است. سید قاسم یاحسینی مورخ بوشهری خاطرات شفاهی این خلبان را تبدیل به کتاب کرده-است. تعداد صفحات این کتاب 384 و قیمت آن 8900 تومان است.

چکیده کتاب:
عاشق پرواز روی خاک کشورش بود. وقتی پا به دانشکده¬ی خلبانی گذاشت، فکرش را هم نمی¬کرد روزی جنگ بزرگی میان ایران وعراق رخ بدهد. با آغاز جنگ، به صدام قول داد هر روز بدون پاسپورت وارد عراق شود. منوچهر شیرآقایی و همکارانش هشت سالِ تمام از مرز ایران و عراق گذشتند تا نقشه¬ی کشورمان تغییری نکند.
کتاب «پرواز روی خاک» از ناگفته¬های مبارزه¬ی طاقت فرسای خلبانان حرف می¬زند، مبارزه¬ای که از درون کابین هواپیماهای «اف 4» سرچشمه می¬گرفت و به دریای خروشان نیروهای متخاصم عراق فرو می¬ریخت.مبارزه¬ای که پس از جنگ در همان کابین باقی ماند و به ندرت کسی توانست دری به روی آن بگشاید. سید قاسم یاحسینی، نویسنده¬ی کتاب معتقد است ورود به دنیای تخصصی خلبانان برای او کار آسانی نبوده¬است. او برای ایجاد جذابیت در خاطرات منوچهر شیرآقایی از دوران انقلاب و جنگ، نوشته¬ی خود را از دوران کودکی این رزمنده آغاز می¬کند. سپس از آموزش خلبانی می¬گوید و با پشت سر گذاشتن روزهای پرشور انقلاب به سرعت به روزهای جنگ نزدیک می¬شود.
امتیاز این کتاب در پراکنده کردنِ مهم ترین وقایع زندگی صاحبِ خاطرات در 27 فصل است. هیچ فصلی خالی از نکات ارزشمند نیست، درست مثل زندگی منوچهر. کتاب «پرواز روی خاک» آیینه¬ی تمام نمایی از 63 سال زندگی و تلاش برای دفاع از سرزمینمان است.

گزيده متن:
در پروازهایی که خلبانان روی خاک دشمن داشتند، گاه هواپیمایشان با موشک یا ضدهوایی دشمن دچار سانحه می¬شد، در این وضع هواپیما به خلبان هشدار می¬دهد که بلافاصله هواپیما را ترک کند. اما خلبانان شجاع و فداکار ما چنین نمی¬کردند چون می¬دانستند دیگر خبری از هواپیماهای نو و تازه نیست. به قمیت فداکردن جان خودشان، می¬کوشیدند هواپیما را در خاک کشور خودمان بنشانند.
(صفحه 298)

امتياز :