اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

از معراج برگشتگان از معراج برگشتگان


۱ جلد كتاب
۲۵۰,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : حميد داود آبادي
انتشارات : موسسه عماد
[ بازديد : ۹۵۴۹ بار ]

در اين نوشته صفا و صداقت زيادي موج مي‌زند. نويسنده غالبا نقش خود را كمرنگ كرده و ياد ياران شهيدش را برجسته ساخته است. روحيه‌ي بسيجي تقريبا با همه‌ي جوانبش در اينجا منعكس است، و مي‌شود فهميد كه چگونه جوانهائي در كوره‌ي گداخته‌ي جبهه به چه جوهر‌هاي درخشند‌ه‌ئي تبديل مي‌شده‌اند. ذكر خصوصيات موقع‌ها و حادثه‌ها و آدم‌ها، تصوير باورنكردني جنگ هشت ساله را تا حدود زيادي در برابر چشم آيندگان مي‌گذارند

سوال من از خودم اين است كه آيا اين از معراج برگشتگان چقدر مي‌توانند آن حال و هوا را پس از سفر من الحق الي الخلق حفظ كنند و حتي درست به ياد بياورند؟ و براي اين مقصود عالي از دست ما چه كاري ساخته است؟ و چه كرده‌ايم؟ البته قصور يا تقصير من و امثال من، نمي‌تواند تكليف دشوار آنها را كه خدا حجتت خود را برايشان تمام كرده، از دوششان بردارد.

اين كتاب با روح طنز با و مزاحي كه در همه جاي آن گسترده است و به آن شيريني جاذبه‌ي ويژه‌ئي بخشيده، از بسياري كتاب‌هاي جبهه جالب تر و گيراتر است.

سيد علي خامنه‌اي

گزيده اي از كتاب:

سوال من از خودم اين است كه آيا اين از معراج برگشتگان چقدر مي‌توانند آن حال و هوا را پس از سفر من الحق الي الخلق حفظ كنند و حتي درست به ياد بياورند؟

خبر:

خاطرات حمید داودآبادی در قالب یک کتاب با عنوان �از معراج برگشتگان� توسط نشر عماد منتشر شد.

به گزارش فارس، حمید داودآبادی خاطرات خود از از مبارزه مردم ایران علیه رژیم طاغوت،‌ دفاع مقدس و رشادت رزمندگان اسلام در برابر عراق را در کتاب �از معراج برگشتگان� منتشر کرده است.

وی که در سنین نوجوانی (13 سالگی) از نزدیک شاهد صحنه‌های فراموش ناشدنی حضور ملت مسلمان ایران در تظاهرات و راهپیمایی‌های سال 1357 با یادآوری صحنه‌های حضور در جمع مردم همراه با خانواده و ایفای نقشی هر چند کوچک در پیروزی انقلاب اسلامی در این کتاب با گذشت بیش از 30 سال از آن روزهای زیبای پیروزی، همچنان لحظه لحظه‌ی آن را به‌یاد دارد و ذکر می‌کند.
وی در زمان جنگ نیز همچون دیگر نوجوانان همسن و سال خود، انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) را متعلق به خود دانست و برای دفاع از آرمان‏هایش در برابر حملات خارجی دشمنان، آماده‌ی حضور در جبهه شد. ناکامی‌های اعزام نوجوانان کم سن برای حضور در جنگ، گریبان حمید را هم گرفت ولی نتوانست مانع اعزامش شود.

داودآبادی سعی کرده است با ذکر خاطرات خود از حضور مستقیم در جبهه‌های جنگ، فضای دوستانه و معنوی حاکم بر جبهه‌ها را برای نوجوانان امروز و فردا به تصویر بکشد.
آن‏چه در کتاب �از معراج برگشتگان� بیش از هر چیز دیگر نمود دارد، نه صحنه‌های فجیع و شکننده‌ی جنگ و نبرد بی‌امان، که دوستی‌ها، رفاقت‏ها، معنویات و روابط اسلامی و انسانی افراد در اوج گیرودار جنگ با یکدیگر می‌باشد.

حمید داودآبادی با پایان جنگ در سال 1367 اگر چه سعی کرد به زندگی عادی خود ادامه دهد ولی خاطرات و آن‏چه در روزهای عشق و حماسه شاهدشان بود، باعث شد تا به تفکر بیفتد و جایگاه اصلی خویش را در عرصه‌ی فرهنگی آن هم دفاع مقدس بجوید.

مسئولیت صفحه‌ی از معراج برگشتگان نشریه‌ فرهنگ آفرینش، سردبیری مجله 15خرداد، سردبیری مجله‌ فکه، انتشار 14 کتاب در زمینه‌های خاطرات، دفاع مقدس و لبنان، و امروز نیز مدیریت سایت جامع دفاع مقدس - ساجد (WWW.SAJED.IR) به عنوان بزرگ‌ترین سایت اینترنتی دفاع مقدس، ثمره‌ تفکری است که جایگاه واقعی او را در این عرصه به وی نمایاند.

امتياز :