اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

نقطه رهايي نقطه رهايي


۱ جلد كتاب
۳۴,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : گل علي بابايي
انتشارات : سوره مهر
[ بازديد : ۹۰۳۷ بار ]

معرفی کتاب: نقطه رهایی نوشته گل علی بابایی است . این کتاب از مجموعه یادداشت ها با موضوع جنگ ایران و عراق است . گل علی بابایی در زمان جنگ خاطرات خود را بر صفحات دفترچه اش می نوشته . اکنون این دفترچه را در اختیار دفتر ادبیات و هنر مقاوت قرار داده تا در اختیار همگان قرار دهند و قصه های ناگفته گفته شود .

بابایی در این کتاب از عملیات هایی چون والفجر مقدماتی ،والفجر4 ، بدر ، والفجر 8 ، بیت المقدس می گوید و از جاهایی چون دوکوهه ، فکه ، خرمشهر ،شوش ، آبادان ، دهلران ، مهران ، اردوگاه قلاجه ، کوههای دالاهور، دشت شیلر ،دشت پنجوین ، ارتفاعات شاخ شمیران یا د می کند . همچنین در این کتاب دلاوری های افرادی چون محمود پیربداغی در فاو ، ایثار نصرالله در بدر ، مظلومیت عمران پستی و یارانش در جزیره مجنون و بزرگی مهرداد رحیمی در فاو و حمید فلاح پور در جزیره مجنون گفته شده است .

بی قراری عشاق در لحظات نزدیک شدن به عملیات ها ، مجروح شدن و چگونگی شهادت شهدا و اماده شدن افراد برای شهادت و طلب حلالیت کردن ها و وصیت نامه نوشتن ها نیز به خوبی در این کتاب تصویرشده است .نوشته های این کتاب خاطرات بابایی از سال 1361 تا1367 را دربرمی گیرد .


گزیده متن :همین که سایه سیاه شب روی آسمان فکه پهن شد ،عبدلله گروهان نود نفره ما را پشت آخرین خاکریز به خط رد کرد و گفت : برادرها توجه کنند قبل از حرکت به سمت نقطه رهایی لازم است توضیحی در مورد عملیات امشب بدهم . ببینید منطقه ای که ما می خواهیم عملیات کنیم ، شب قبل چند تا از گردانهای قدر لشکر روی ان عمل کردند ولی موفق نشدند . ما هم که الان می خواهیم عملیات کنیم فقط بر حسب تکلیف است و هیچ شانسی برای زنده ماندن نداریم . نه نسبت به منطقه توجیه همستیم و نه سلاح به اندازه کافی داریم . احتمال برگشتن ماهم خیلی ضعیف است . اگر کسی بین شما هست که هنوز مسئله شهادت برایش حل نشده ،می تواند با استفاده از تاریکی هوا راهش را با ما عوض کند و همین جا بماند اینجا امن است . بعد از این صحبتها عبدالله جلوتر از همه به راه افتاد و گروهان شصت نفری ما هم به دنبالش . فکه بی صبرانه انتظارمن را می کشید .

امتياز :